W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki I etapu konkursu na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

24.04.2024

Zakończył się etap I postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego prowadzonego zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2017 r. o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Konkurs na dyrektora NIW

Ocena formalna sprawdzała kompletność dokumentów zgłoszeniowych, a także czy kandydat posiada obywatelstwo polskie, korzysta z pełni praw publicznych, jest niekarany, ma wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne, cieszy się nieposzlakowana opinią, posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołem i przynajmniej pięcioletnie doświadczenie w organizacjach pozarządowych lub innych zorganizowanych formach społeczeństwa obywatelskiego.

 

Termin złożenia dokumentów upłynął 15 kwietnia 2024 r. Weryfikacji złożonych dokumentów dokonał trzyosobowy zespół, złożony z pracowników Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego KPRM. Zespół został powołany i był nadzorowany przez wicedyrektora DOB Dagmira Długosza, który został wyznaczony do kierowania pracami DOB.


Pan D. Długosz zatwierdził ten etap naboru i przedstawi go komisji konkursowej, która zostanie powołana w najbliższych dniach.

 

Do konkursu zgłosiło się 13 osób - wszystkie zgłoszenia wpłynęły do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w terminie. Z pozytywnym skutkiem weryfikację formalną przeszło 11 zgłoszeń; dwa zgłoszenia z uwagi na braki w dokumentach zgłoszeniowych nie przeszły etapu weryfikacji formalnej.

 

Do etapu II zakwalifikowały się następujące osoby (w kolejność alfabetycznej):

  1. Michał Braun;
  2. Maciej Bronisław Fortuna;
  3. Adela Gąsiorowska;
  4. Michał Guć;
  5. Justyna Jankowska;
  6. Mariusz Kołodziejski;
  7. Ewa Niewiadomska-Roman;
  8. Justyna Opoka;
  9. Mirella Anna Panek-Owsiańska;
  10. Damian Staniszewski;
  11. Jerzy Zaborowski.

 

Etap II naboru obejmuje weryfikację kompetencji kierowniczych. Badanie składa z testów psychologicznych i ustrukturyzowanego wywiadu behawioralnego – proces oceny kompetencji kierowniczych kandydatów będzie realizowany przez Departament Służby Cywilnej KPRM.

Do III etapu zostaną zakwalifikowani kandydaci, którzy wykażą się posiadaniem wymaganych kompetencji kierowniczych. Komisja zweryfikuje na tym etapie wiedzę i znajomość języka angielskiego kandydatów. Następnie wskaże do 5 kandydatów spełniających w najwyższym stopniu kryteria zweryfikowane na II i III etapie postępowania. Wybrane osoby wezmą udział w wysłuchaniu publicznym (etap IV), na którego podstawie Przewodnicząca Komitetu do spraw Pożytku Publicznego wybierze dyrektora NIW – CRSO.

 

Osoby, które zakwalifikowały się do II etapu naboru, będą informowane o dalszych krokach bezpośrednio przez Departament Społeczeństwa Obywatelskiego.

{"register":{"columns":[]}}