W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta polskiej delegacji w Seulu

Wizyta polskiej delegacji w Seulu

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP) bazując na podpisanym 28 października 2022 roku porozumieniu o współpracy dwustronnej, planują ogłosić drugi wspólny konkurs na projekty badawczo-rozwojowe w dziedzinie efektywności energetycznej (Energy Efficiency). Ogłoszenie konkursu zaplanowane jest na 27 maja 2024 r., nabór potrwa do 27 sierpnia.

Na zaproszenie agencji KETEP polska delegacja odbyła wizytę w Seulu (23-25 kwietnia 2024 r.). W składzie delegacji znalazło się 6 polskich naukowców specjalizujących się w temacie efektywności energetycznej oraz reprezentacja NCBR. Głównym punktem wizyty było wydarzenie pn. Korea-Poland Energy Efficiency Technology Cooperation Forum, podczas którego polscy oraz koreańscy przedstawiciele zaprezentowali swoją działalność badawczą oraz pomysły na współpracę. W ramach wydarzenia odbyła się również sesja match-makingowa, podczas której doszło do nawiązania kontaktów oraz wymiany wiedzy i doświadczeń, które posłużą w przyszłej realizacji projektów.

W ramach wizyty koreańscy gospodarze zorganizowali wizyty w dwóch ośrodkach zajmujących się tematyką efektywności energetycznej. Pierwszą z nich była państwowa agencja KRAAC (Korea Refrigeration & Air-Conditioning Assessment Center), która jest krajowym oraz uznanym międzynarodowo liderem w zakresie certyfikowania urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu, wprowadzanych na rynek koreański i zagraniczny.

Delegaci odwiedzili również fabrykę LG i jej oddział zajmujący się produkcją wysokosprawnych urządzeń chłodniczych. Podczas wizyty delegaci zapoznali się z procesem produkcyjnym a także z przykładami flagowych urządzeń chłodniczych, w tym agregatami absorpcyjnymi czy najnowszymi układami dwustopniowych sprężarek ze sprzęgłem magnetycznym.  Zaprezentowane zostały modele magazynowania i dystrybucji energii, w tym z uwzględnieniem wykorzystania ogniw fotowoltaicznych. Firma pokazała także najnowsze osiągnięcia w zakresie automatyki i sterowania centralami wentylacyjnymi. Ciekawostką były również przemysłowe pompy ciepła, w których zastosowane są silniki gazowe.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}