Powrót

Remont nawierzchni na A4 - zmiany w organizacji ruchu

29.05.2026

Dzisiaj (29 maja br.) rozpoczynamy remont nawierzchni autostrady A4 między węzłami Przemyśl a Korczowa. Prace będą prowadzone na prawej jezdni (w kierunku Korczowej) w trzech etapach. Wszystkie roboty zakończą się w październiku br.

Mapa poglądowa odcinka autostrady A4 między węzłami Radymno i Korczowa. Zaznaczono objazd dla samochodów ciężarowych w kierunku Korczowej, poprowadzony drogą równoległą (kolor zielony), oraz fragment trasy, na którym ruch zostanie przełożony z jednej jezdni na drugą (kolor pomarańczowy). Widoczne są także oznaczenia węzłów drogowych i przebieg autostrady A4.

W związku z robotami wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu, która będzie się różnić w zależności od etapu prac. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz uważne obserwowanie oznakowania, które będzie na bieżąco dostosowywane do postępu robót.

Zakres prac i zmiany w organizacji ruchu

Remont obejmuje frezowanie istniejącej nawierzchni oraz ułożenie nowej warstwy ścieralnej. W trakcie prac organizacja ruchu będzie zmieniana etapami, co oznacza konieczność dostosowania się do nowych zasad poruszania się na autostradzie.

Etap 1 (km 659+100 – km 667+500) – do końca czerwca br.

Na ponad 8-kilometrowym odcinku zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu:

  • samochody osobowe jadące w stronę Korczowej zostaną przekierowane na lewą jezdnię, wspólną dla obu kierunków. Ruch będzie odbywał się jedną jezdnią, po jednym pasie w każdym kierunku,
  • pojazdy ciężarowe jadące w kierunku granicy zostaną skierowane na węźle Przemyśl na objazd przez DK77 i DK94 do parkingu buforowego w Młynach i dalej DK94 przez rondo Północne, rondo Południowe na DD-60 do przejścia granicznego w Korczowej,
  • zamknięty zostanie MOP Hruszowice,
  • węzeł Korczowa będzie niedostępny dla ruchu w kierunku granicy (zarówno wjazd, jak i zjazd),
  • nawrotka do węzła Korczowa zlokalizowana będzie na końcu odcinka autostrady.

Kolejne etapy – kolejne zmiany

Po zakończeniu pierwszego etapu zostanie wprowadzona kolejna zmiana w organizacji ruchu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}