Powrót

Skrzyżowanie koło Komorowa stanie się rondem

04.03.2022

Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 35 z drogą powiatową nr 2911D koło Komorowa w powiecie świdnickim. Termin składania ofert do 15 marca 2022 r. do godziny 9:30.

NA zdjęciu widać mapę ze skyrzyżowaniem k. m. Komorów

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie czterowlotowego ronda, które zastąpi obecne zwykłe skrzyżowanie z czterema wlotami. Wybór rozwiązań technicznych i parametrów ronda nastąpi na etapie prac projektowych. Zaprojektowane zostaną również dwa przystanki autobusowe, chodniki i przejścia dla pieszych. Planowana rozbudowa obejmie budowę odwodnienia drogi wraz z kanalizacją deszczową, wykonanie urządzeń ochrony środowiska oraz budowę kanału technologicznego. Skrzyżowanie i przejścia dla pieszych zostaną doświetlone.  

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniu. Duże natężenie ruchu w tej okolicy powoduje uciążliwość w postaci włączenia się do ruchu na drogę krajową z drogi podporządkowanej. Rozbudowa skrzyżowania przyniesie znaczącą poprawę przepustowości.  

Przygotowanie i realizacja tej inwestycji planowane są w latach 2022-2025.  

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}