W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Poznaj korzystniejsze warunki mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Środki z pożyczki możesz przeznaczyć na wszystkie wydatki mające związek z uruchomieniem biznesu. Złóż wniosek w instytucji finansującej współpracującej z BGK.

Informacje:

Wsparcie skierowane jest do osób co do zasady, niepracujących, które chcą otworzyć własną firmę. Wsparcie dostępne jest w 9 województwach: dolnośląskim, lubelskim, lubuskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim.

 • W ramach pożyczki nie jest możliwe:

  • wydatków pokrytych uprzednio ze środków publicznych,
  • refinansowanie Inwestycji, które na moment podjęcia decyzji kredytowej zostały fizycznie ukończone,
  • finansowanie spłaty zobowiązań publiczno-prawnych pożyczkobiorcy,
  • refinansowanie zadłużenia, w tym za spłatę pożyczek i kredytów zaciągniętych u innych podmiotów.
 • Co do zasady wsparcie dostępne jest dla osób niepracujących (bezrobotnych i biernych zawodowo) w wieku 30 lat i więcej, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. W części regionów wsparcie dostępne jest także dla osób odchodzących z rolnictwa i ich rodzin, tzw. ubogich pracujących, osób zatrudnionych na umowach krótkoterminowych lub pracujących w ramach umów cywilnoprawnych, imigrantów oraz reemigrantów.

 • Wniosek pożyczkowy zawierający zwięzły opis planowanej do założenia działalności gospodarczej oraz planowanych do poniesienia wydatków.

 • Wniosek należy złożyć u instytucji finansującej współpracującej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która przeprowadzi pożyczkobiorcę przez cały proces uzyskania wsparcia.
  Lista Instytucji Finansujących udzielających wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej można znaleźć na stronie: www.pozyczkiunijne.bgk.pl (w zakładce: instytucje finansujące). Listy dla poszczególnych województw:

 • tałe, atrakcyjne oprocentowanie na warunkach preferencyjnych; brak opłat i prowizji za udzielenie i obsługę pożyczki.

 • Wszystkie informacje pożyczkobiorca uzyska od Instytucji Finansującej, u której ubiega się o wsparcie. Lista Instytucji Finansujących udzielających wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej można znaleźć na stronie: www.pozyczkiunijne.bgk.pl (w zakładce: instytucje finansujące)

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 14:55

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Bank Gospodarstwa Krajowego

{"register":{"columns":[]}}