W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przedłużenie okresów ważności tymczasowych zaświadczeń tożsamości cudzoziemca (TZTC)

Tymczasowe zaświadczenia tożsamości cudzoziemca (TZTC), których terminy ważności upływają w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, ulegają automatycznemu wydłużeniu do 30. dnia następującego po dniu odwołania tego ze stanów, który będzie obowiązywał jako ostatni.

Informacje:

Rozwiązanie to pozwala cudzoziemcom posiadającym tymczasowe zaświadczenia tożsamości cudzoziemca (TZTC) na posługiwanie się w codziennym obrocie prawnym posiadanym dokumentem jako ważnym, pomimo upływu określonej w nim daty ważności. Termin ważności zaświadczeń ulega automatycznemu wydłużeniu do 30. dnia następującego po odwołaniu stanu zagrożenia epidemiologicznego lub stanu epidemii, ponieważ w związku z czasowym zawieszeniem obsługi klienta przez Urząd do Spraw Cudzoziemców wymiana tych dokumentów byłaby niemożliwa lub utrudniona.

  • Od dnia kolejnego po dniu, w którym skończyła się ważność tymczasowych zaświadczeń tożsamości cudzoziemca (TZTC) do 30. dnia następującego po dniu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, w zależności od tego, który z tych stanów będzie obowiązywał jako ostatni.

  • Cudzoziemcy posiadający tymczasowe zaświadczenia tożsamości cudzoziemca (TZTC).

  • Rozwiązanie nie wiąże się z żadnymi kosztami.

  • Możesz posługiwać się swoim tymczasowym zaświadczeniem tożsamości cudzoziemca (TZTC), mimo że stracił ważność.

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 14:55

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Urząd ds. Cudzoziemców

{"register":{"columns":[]}}