W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przedłużenie terminu opuszczenia terytorium RP

Jeśli jesteś cudzoziemcem i w trakcie epidemii upłynął termin Twojego pobytu, możesz zostać na terenie Polski do 30 dnia po odwołaniu stanu epidemii.

Informacje:

Rozwiązanie umożliwia cudzoziemcowi, który jest obywatelem państwa trzeciego, realizację wynikającego z mocy prawa obowiązku opuszczenia terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (uregulowanego w art. 299 ust. 6 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach; Dz. U. z 2020 r., poz. 35) bez narażania się na to, że powstanie przesłanka wydania decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. W obecnych warunkach, charakteryzujących się dużymi ograniczeniami w przemieszczaniu się przez granice państwa sąsiadujących oraz zawieszeniem międzynarodowych połączeń lotniczych, realizacja tego obowiązku w wielu przypadkach nie jest możliwa.

  • Cudzoziemcy, którzy zgodnie z art. 299 ust. 6 ustawy o cudzoziemcach są obowiązani do opuszczenia terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (np. w związku z doręczeniem ostatecznej decyzji o odmowie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy) i upływ tego terminu nastąpiłby w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

  • Rozwiązanie nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 17:35

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Urząd ds. Cudzoziemców

{"register":{"columns":[]}}