W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Skorzystaj z programu „Mieszkanie dla młodych”

Jeśli jesteś beneficjentem programu „Mieszkanie dla młodych” i otrzymałeś dofinansowanie wkładu własnego, możesz ubiegać się o dodatkowe finansowe wsparcie w formie spłaty części kredytu. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje.

Informacje:

 • Możesz dodatkowo uzyskać spłatę części kredytu, jeśli spełnisz wszystkie poniższe wymagania:

  • korzystasz z programu MdM (masz kredyt z dofinansowaniem wkładu własnego),
  • w Twojej rodzinie pojawiło się (urodziło się albo zostało przysposobione) trzecie albo kolejne dziecko w ciągu 5 lat od podpisania umowy kupna mieszkania albo domu w ramach MdM. Łącznie musisz wychowywać przynajmniej troje niepełnoletnich dzieci albo pełnoletnich, które jeszcze się uczą.
  1. Idź do banku, w którym masz kredyt – dostaniesz tam wniosek oraz informacje o pozostałych dokumentach, które musisz dostarczyć. 
  2. Wypełnij wniosek i złóż go w banku, w którym masz kredyt.
 • Do 6 miesięcy od dnia narodzenia lub przysposobienia dziecka. Wniosek złóż w banku, w którym masz kredyt.

 • Wysokość dofinansowania wynosi 5% wartości odtworzeniowej i jest liczona według wskaźnika, który obowiązywał jako podstawa do ustalenia wysokości udzielonego dofinansowania wkładu własnego.

 • Wypłaty realizowane są na bieżąco. Kiedy Twój bank otrzyma środki finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego, obniży Ci kapitał kredytu.

 • Wniosek i informacje o potrzebnych dokumentach dostaniesz w banku, który udzielił Ci kredytu.

  Masz pytania? Napisz na adres mdm@mib.gov.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego

 • Ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1116).

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 12:50

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Rozwoju

{"register":{"columns":[]}}