W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sprawdź historię pojazdu

Kupujesz używany samochód albo motocykl i chcesz upewnić się, czy dane, które podaje właściciel, są prawdziwe? A może sprzedajesz samochód i chcesz pokazać klientom jego prawdziwą historię? Skorzystaj z usługi Historia Pojazdu. Dzięki niej uzyskasz bezpłatny dostęp do aktualnych danych z państwowego rejestru Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) oraz rejestrów zagranicznych.

Informacje:

 • Informacje o każdym używanym pojeździe, na przykład:

  • ważność obowiązkowego badania technicznego oraz ubezpieczenia OC,
  • właściciela – czy jest to firma, organizacja, czy osoba prywatna,
  • liczba właścicieli pojazdu od momentu zarejestrowania w Polsce – łącznie z obecnym właścicielem,
  • terminy wykonanych badań technicznych,
  • czy jest wyrejestrowany albo kradziony,
  • dane techniczne – na przykład pojemność i moc silnika, rodzaj paliwa,
  • stany licznika z badań technicznych (dane gromadzone od 2014 roku),
  • niektóre ryzyka dotyczące pojazdu odnotowane za granicą – na przykład informacje o tym, czy pojazd jest po wypadku lub czy był używany jako taksówka.

  Jeżeli pojazd był wcześniej zarejestrowany w innym kraju, możesz sprawdzić zagraniczne ryzyka – o ile są dostępne. Dane o ryzykach są pobierane z systemu zewnętrznego i pochodzą między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i niektórych krajów europejskich – na przykład Belgii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii.

  Możesz sprawdzić zagraniczne ryzyka, nawet jeśli pojazd NIE jest zarejestrowany w Polsce i NIE ma go w CEP. Szczegóły znajdziesz w sekcji Co musisz zrobić.

  Usługa udostępnia informacje o każdym przeprowadzonym badaniu technicznym. Jeśli w usłudze nie ma informacji o badaniu technicznym – zobaczysz komunikat „Brak informacji o aktualnym badaniu technicznym”.

  Pojazd, który nie ma ważnego badania technicznego i ubezpieczenia OC, nie może poruszać się po drodze.

 • Dane pojazdu:

  • numer rejestracyjny,
  • numer VIN,
  • datę pierwszej rejestracji.

  Dane znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli chcesz kupić używany samochód – poproś o takie dane sprzedającego.

  Jeśli chcesz sprawdzić dane zagraniczne pojazdu, którego nie ma w CEP, przygotuj również dane do logowania na swój profil zaufany.

  1. Wejdź na stronę usługi Historia Pojazdu.
  2. Wpisz numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji pojazdu, który chcesz sprawdzić.
  3. Kliknij przycisk Sprawdź pojazd.
  4. Informacje wyświetlą się od razu.
  5. Możesz je pobrać w formacie PDF i wydrukować. Taki wydruk ma charakter informacyjny – nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu – na przykład jako dowodu w sprawie.

  Jeśli pojazdu nie ma w CEP, a chcesz sprawdzić jego dane zagraniczne – na przykład czy pojazd za granicą był kradziony, służył jako taksówka lub był zalany – potrzebujesz profilu zaufanego (eGo). Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

  1. Kliknij link do profilu zaufanego – znajdziesz go w komunikacie na górze ekranu.
  2. System przeniesie cię na stronę profilu zaufanego. Zaloguj się na swoje konto.
  3. Po zalogowaniu system przeniesie cię z powrotem do usługi Historia Pojazdu.
  4. Informacje wyświetlą się od razu – możesz pobrać je w formacie PDF i wydrukować. Taki wydruk ma charakter informacyjny – nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu – na przykład jako dowodu w sprawie.

  Jeśli sprawdzasz pojazdy zagraniczne, logując się profilem zaufanym – możesz wyszukać maksimum 20 pojazdów w ciągu godziny.

 • Usługa jest bezpłatna.

 • Art. 80a ust. 2 i art. 80cb ust. 1 i 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity – Dz.U. z 2017 r. poz. 1260)

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 11:31

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Cyfryzacji

{"register":{"columns":[]}}