W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Uzyskaj korzystniejsze warunki finansowania działalności MŚP

Skorzystaj z udogodnień w spłacie pożyczek unijnych dla MŚP (sektor małych i średnich przedsiębiorstw).

Informacje:

Jeśli chcesz otrzymać wsparcie na podstawową działalność firmy, finansowanie obrotowe, zakup sprzętu lub działalność B+R, skorzystaj z pożyczek unijnych. Dzięki pożyczkom dla mikro, małych i średnich firm możesz wzmocnić swój potencjał na rynku.

Możesz skorzystać z nowych warunków i zasad spłaty pożyczek unijnych:

  • dodatkowa, co najmniej 6-miesięczna karencja w spłacie kapitału;
  • 4-miesięczne wakacje kredytowe w spłacie zobowiązań, czyli zawieszenie spłat na okres 4 miesięcy 
  • obniżenie oprocentowania pożyczek;
  • brak podwyższonych odsetek w odniesieniu do zaległości wynikających z COVID-19 oraz nie podejmowanie działań windykacyjnych przed wprowadzeniem korzystnych zmian do umowy.

Zmiany warunków dla zawartych umów będą mogły nastąpić po złożeniu wniosku przez pożyczkobiorcę. Warunki spłaty mogą zostać zmienione po wiarygodnym uzasadnieniu przez pożyczkobiorcę, że sytuacja związana z COVID-19 spowodowała problemy płynnościowe w czasie spłaty pożyczki lub generuje ryzyko wystąpienia takich problemów w przyszłości, a także od oceny sytuacji przez pośrednika. Zmiany obowiązują do 31 grudnia 2021 r. Szczegółowe informacje na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 11:43

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Bank Gospodarstwa Krajowego