W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uzyskaj korzystniejsze warunki finansowania działalności turystycznej i okołoturystycznej

Skorzystaj z ułatwień w spłacie pożyczki na rozwój turystyki w Polsce Wschodniej.

Informacje:

Branża turystyczna jako jedna z pierwszych doświadczyła ekonomicznych skutków pandemii COVID-19. Chcąc wesprzeć przedsiębiorców w tym trudnym czasie, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego wprowadzili pakiet pomocowy dla pożyczkobiorców, którzy już skorzystali z Pożyczki na rozwój turystyki w Polsce Wschodniej lub dopiero się na nią zdecydują

Ułatwienia w spłacie pożyczki obejmują:

  • Możliwość przedłużenia o dodatkowe 6-miesięcy standardowej karencji w spłacie rat kapitałowych pożyczek, albo:
  • 6-miesięczne wakacje kredytowe dla spłat rat kapitałowych lub kapitałowo-odsetkowych.
  • Możliwość obniżenia oprocentowania pożyczek o połowę dla nowych pożyczek oraz dla pozostałych na wniosek przedsiębiorcy.
  • Brak wymaganego wkładu własnego.
  • Pożyczka w całości może zostać przeznaczona na sfinansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. 

Aby skorzystać z powyższych ułatwień przedsiębiorca  powinien  złożyć wniosek do instytucji finansowej, która udzieliła pożyczki. Ich lista dostępna jest na stronie www.bgk.pl/turystyka. Wniosek powinien zawierać uzasadnienie, że kryzys związany z koronawirusem wpłynął lub wpłynie na sytuację podmiotu. O zmianie warunków spłaty pożyczki będą decydować pośrednicy finansowi.
 

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 16:30

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Bank Gospodarstwa Krajowego