W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uzyskaj zwrot składek z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

Narzędzie dostarcza przynajmniej części środków na pokrycie bieżącej działalności (w tym m.in. zapłaty za zabezpieczenia finansowe niezbędne do kontynuacji działalności).

Informacje:

Dostarczenie przynajmniej części środków na pokrycie bieżącej działalności (w tym między innymi zapłaty za zabezpieczenia finansowe niezbędne do kontynuacji działalności). Można liczyć na zwrot 15 zł od osoby (maksymalna wysokość składki określona w rozporządzeniu, liczona od jednego podróżnego). Z narzędzia można skorzystać od dnia odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania do 60 dni od dnia podjęcia tych czynności.

  • Organizatorzy turystyki, o których mowa w ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

  • Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające odstąpienie od umowy lub jej rozwiązanie wraz z oświadczeniem organizatora turystyki dotyczącym daty, w których to oświadczenie lub rozwiązanie stało się skuteczne deklaracja wraz z wykazem umów, z których wynikają składki podlegające zwrotowi. We wniosku należy także wykazać kwotę mającą podlegać zwrotowi.

  • Do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 19:16

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Rozwoju

{"register":{"columns":[]}}