W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Voucher na imprezę turystyczną

Jeśli jesteś organizatorem turstyki, a podróżni rezygnują z usług, możesz zaproponować im voucher na imprezę turystyczną.

Informacje:

 W ciągu 180 dni od dnia odstąpienia przez podróżnego od umowy o udział w imprezie turystycznej lub od rozwiązania przez organizatora turystyki umowy, które nastąpiły w bezpośrednim związku z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2, możesz zaproponować podróżnemu voucher na realizację imprezy turystycznej.

  • Wartość vouchera nie może być niższa niż kwota wpłacona na poczet realizacji dotychczasowej umowy o imprezę turystyczną.
    Voucher musisz zaproponować w okresie 180 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy/od rozwiązania umowy przez organizatora turystyki. Odstąpienie od umowy lub jej rozwiązanie musi mieć bezpośredni zmiązek z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2.

    • Organizator turystyki, o którym mowa w ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.
    • Podróżny, który odstąpił od umowy o udział w imprezie turystycznej. 
    • Organizator turystyki, który rozwiązał umowę, gdy odstąpienie lub rozwiązanie miało związek z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 14:04

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Rozwoju

{"register":{"columns":[]}}