W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zwróć wpłacone przez klientów zaliczki w późniejszym terminie

Regulacja umożliwiająca późniejszy zwrot środków organizatorów wydarzenia sportowego, które się nie odbyło z powodu ogłoszenia stanu epidemii.

Informacje:

Regulacja umożliwiająca późniejszy zwrot środków przez przedsiębiorców – dotyczy również sportu i rekreacji. Tym samym wszystkie uzyskane środki przez organizatorów na wydarzenie sportowe, które się nie odbyło z powodu ogłoszenia stanu epidemii, podlegają zwrotowi w terminie 180 dni od zerwania umowy (żądania zwrotu pieniędzy przez klienta) lub zastępczo organizator może przeznaczyć wpłacone pieniądze na inne wydarzenie, na które w zamian za nieodbyte skorzysta klient.

Niezależnie od powyżej wskazanych regulacji bezpośrednio odnoszących się do podmiotów i osób prowadzących działalność związaną z kulturą fizyczną (sportem i rekreacją) znajdą do nich zastosowanie regulacje ogólne dotyczące m.in. świadczenia postojowego, dofinansowania pensji pracownikom, zwolnień z ZUS itp. oraz inne przepisy dotyczące NGO.

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 14:29

Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Sportu