Powrót

Własność intelektualna w projektach HE

Własność intelektualna w projektach HE
2025-12-12 10:00
 12:00
Szkolenie jest bezpłatne
, 
  • KIEDY

    12 grudnia 2025 (piątek)

    godz 10:00 - 12:00

    Szkolenie jest bezpłatne

    DODAJ DO KALENDARZA

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia serdecznie zaprasza na szkolenie online pt:. „Własność intelektualna w projektach HE”.

Własność intelektualna w projektach HE

Podczas szkolenia omówione zostaną podstawowe zasady dotyczące własności intelektualnej w projektach realizowanych w ramach programu ramowego Horyzont Europa.

Szkolenie obejmie zagadnienia związane z prawami do rezultatów projektu, a także z wykorzystywaniem background i rezultatów projektu w trakcie jego realizacji oraz po jego zakończeniu.

Spotkanie adresowane jest do naukowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli innych podmiotów, którzy planują aplikować lub już realizują projekty w ramach programu Horyzont Europa.

REJESTRACJA

Agenda:

10:00 - 10:15: Wprowadzenie - ogólne zagadnienia dotyczące praw własności intelektualnej;

10:15 - 10:30: Prawa własności intelektualnej we współpracy naukowej;

10:30 - 11:00: Wiedza istniejąca i rezultaty w projektach realizowanych w ramach programu HE;

11:00 - 11:10: Przerwa;

11:10 - 11:25: Sposoby wykorzystywania wyników projektu, prawa dostępu;

11:25 - 11:40: Obowiązki związane z wynikami projektu;

11:40 - 12.00: Pytania.

Szkolenie poprowadzi Irena Jakubiec – radca prawny specjalizująca się w prawie własności intelektualnej, konsultantka w Horyzontalnym Punkcie Kontaktowym Polska Południowo-Wschodnia

Serdecznie zapraszamy.

Szkolenie jest bezpłatne.

{"register":{"columns":[]}}