W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czym jest Forum Zarządzania Internetem?

IGF (Internet Governance Forum) to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. W dyskusję włączają się przedstawiciele rządów, administracji, środowisko akademickie, środowisko techniczne, biznes oraz organizacje pozarządowe.

Merytoryczny zakres tegorocznego Forum Zarządzania Internetem będzie koncentrował się wokół kwestii zaufania, wykorzystania danych, gospodarki platformowej oraz wpływu technologii na kwestie klimatyczne. IGF 2020 będzie miejscem otwartej i realnej debaty m.in. o przyszłości platform internetowych. Hasło tegorocznej konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet). To, czym tegoroczny, organizowany w Polsce, IGF różnić się będzie od poprzednich edycji to zaangażowanie w dyskusje i podejmowanie decyzji młodych użytkowników internetu.

Podczas IGF 2020 każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat przyszłości Internetu. Ty też możesz mieć wpływ na tę dyskusję!

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz przeszłych edycji można znaleźć na oficjalnej stronie ONZ:

https://www.intgovforum.org/multilingual/tags/about

O czym będziemy rozmawiać podczas listopadowej konferencji? To zależy także od Ciebie! Możesz zgłosić propozycje sesji, warsztatów, paneli i innych wydarzeń w ramach tzw. dnia 0 (tj. 2 listopada). Masz pomysł? Wypełnij formularz załączony poniżej i odeślij go do 30 kwietnia na adres igf2020@mc.gov.pl.

 

Materiały

formularz igf
FORMULARZ​_ZGLOSZENIA​_DZIEN​_0​_IGF​_2020.docx 0.13MB