W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zgrupowanie kondycyjno-szkoleniowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Rzeszów-1”

14.09.2021

Na zdjeciu widoczny jest ratownik wysokościowy w czerwonym kombinezonie wyposażony w sprzęt ratownictwa wysokościowego. Ewakuuje poszkodowanego na noszach. W tle tereny leśne.

Od 6 do 10 września 2021 roku w miejscowości Polańczyk (powiat leski) odbyło się zgrupowanie kondycyjno-szkoleniowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Rzeszów-1”, w którym udział wzięło 12 ratowników wysokościowych z JRG 1 w Rzeszowie.

Celem zgrupowania było doskonalenie umiejętności ratowników wysokościowych oraz poprawa kondycji fizycznej. Zajęcia odbywały się na obiektach przyrody Kamienia Leskiego oraz w terenach leśnych, gdzie ćwiczono techniki ratownicze z użyciem noszy ratowniczych oraz przeprowadzano praktyczną ewakuację paralotniarza z korony drzewa. Ratownicy ćwiczyli także na zaporze wodnej w Solinie, ćwicząc tam zjazdy i ewakuację poszkodowanego w noszach z zapory na łódź. Odbyła się piesza wędrówka na szczyt Jasło z miejscowości Cisna, a druga grupa wyruszyła z miejscowości Przysłup. Na trasie wędrówki ratownicy oddali hołd przy pamiątkowym obelisku policjantom poległym w katastrofie lotniczej w okolicach Cisnej. W godzinach popołudniowych odbywały się zajęcia kondycyjne i teoretyczne. Cel zgrupowania został osiągnięty, poziom wyszkolenia uczestników został podniesiony.

Opracowanie: mł. asp. Marcin Ziemiański, KM PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: mł. asp. Marcin Ziemiański, KM PSP w Rzeszowie

Zdjęcia (3)