W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemiczno – ekologicznego

ćwiczenia chemiczne w Stacji Uzdatniania Wody Zawada w Zielonej Górze - strażacy w specjalistycznym ubraniu zamykają śluzę

W dniu 08.07.2021 r. w Stacji Uzdatniania Wody Zawada w Zielonej Górze, przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemiczno – ekologicznego mające na celu wykorzystanie potencjału Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego-Ekologicznego w przypadku wycieku chloru.

Scenariusz ćwiczeń zakładał zatrucie chlorem pracownika stacji podczas przetaczania beczki przy braku możliwości udzielenia pomocy przez członków Zakładowej Służby Ratowniczej. Strażacy mieli za zadanie ewakuować osobę poszkodowaną ze skażonej strefy, udzielić jej pierwszej pomocy oraz zneutralizować wyciek i ograniczyć potencjalne skażenie środowiska.
W ćwiczeniach uczestniczyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego-Ekologicznego z JRG1, strażacy z JRG2 w Zielonej Górze oraz OSP Zawada.
W związku z zagrożeniem epidemicznym COVID-19, ćwiczenia zostały przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zdjęcia (4)