W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zagrożenie ze strony nielegalnych wysypisk odpadów

02.04.2021

Nielegalne wysypiska odpadów w podzielonogórskich lasach

Marzec 2021 dla zielonogórskich strażaków był wyjątkowo pracowity ze względu na pożary traw i nieużytków do których wyjeżdżali 31 razy. Główną przyczyną takich pożarów są złośliwe podpalenia, próby wypalania roślinności lub nieświadome zaprószenia ognia.
Ogień zawsze stanowi duże zagrożenie dla pobliskich zabudowań i obszarów leśnych ale przede wszystkim powoduje spustoszenie w ekosystemie środowiska naturalnego.
Obecnie sporym problemem który ma wpływ na powstawanie lub rozwój pożarów, okazują się powstające w lasach lub na obszarach nieużytków nielegalne wysypiska odpadów.
Wyrzucane śmieci mogą stać się miejscem powstania pożaru lub skażenia ekologicznego, szczególnie niebezpiecznego dla pobliskich miejscowości i żyjących w trawie lub lesie organizmów.
Przypominamy, że pozostawianie odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych jest prawnie zabronione a osoba dopuszczająca się takiego wykroczenia zostanie ukarana.
Wiecej w materiale wideo - TVP3 Gorzów Wielkopolski

Zdjęcia (5)