W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przełączenie numeru 998 na 112 w powiecie działdowskim

26.04.2021

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie informuje, że w dniu 11 maja 2021 roku nastąpi przejęcie obsługi numeru alarmowego 998 z powiatu działdowskiego przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie, obsługujące obecnie numer alarmowy 112.

Przełączenie numeru 998 na 112

Numer 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Osoba zgłaszająca zdarzenie nie dodzwoni się do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie tylko do dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie. Takie rozwiązania umożliwi jednoczesne i automatyczne powiadomienie wszystkich właściwych służb ratowniczych odpowiednich do rodzaju zdarzenia.

W przypadku potrzeby nawiązania kontaktu ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie, przekazujemy numer telefonu oraz adres email bezpośrednio do dyżurnego SK KP PSP w Działdowie:

  • (23) 697-05-16
  • skkp.dzialdowo@skkw.olsztyn.pl