W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w Giżycku przy ul. Rybackiej

08.04.2021

W dniu 08.04.2021 r o godzinie 22:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Giżycku wpłynęło zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku położonego w Giżycku przy ulicy Rybackiej.

Pożar budynku w Giżycku przy ul. Rybackiej

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano 5 zastępów ratowniczo- gaśniczych w sile 21 ratowników Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali budynek całkowicie objęty płomieniami , które wydobywały się kilka metrów ponad konstrukcję dachu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii  elektrycznej oraz podaniu 4 prądów gaśniczych, z jednoczesnym przeszukaniem wnętrza obiektu.  Podczas działań trwających ponad 4,5 godziny nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych, a okoliczności zdarzenia wyjaśnia giżycka Policja.

Opracował: st. kpt. Pupek Mateusz

Zdjęcia (3)