W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie numeru alarmowego 998 do CPR

10.05.2021

W związku z unifikacją numerów alarmowych w dniu 12 maja 2021 r. nastąpi przekierowanie obsługi numeru alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Komunikat o przekierowaniu numeru alarmowego

Dotychczas informację o zagrożeniu przyjmował strażak pełniący służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku.  Od 12 maja w słuchawce usłyszymy głos Operatora numeru alarmowego pełniącego dyżur w CPR. Powyższa zmiana nie wpłynie na poziom przyjęcia zgłoszeń oraz dysponowania służb ratowniczych, a także samego przebiegu sposobu likwidacji zagrożeń realizowanego przez Straż Pożarną. Operatorzy CPR posiadają odpowiednie przygotowanie oraz  doświadczenie w zakresie przyjmowania zgłoszeń.

Informację o potrzebie interwencji Straży Pożarnej można dalej zgłaszać na numery telefonów 998  i 112. Nie należy się również dziwić jeżeli zgłoszenie będzie przyjmowała osoba z  innego województwa. W przypadku prac serwisowych bądź znacznej ilości zgłoszeń część zdarzeń może zostać przekierowana do CPR-ów w innych województwach, które zaalarmują właściwe podmioty ratownicze.

Wykaz wewnętrznych numerów kontaktowych Komendy Powiatowej PSP w Giżycku znajduje się na stronie- https://www.gov.pl/web/kppsp-gizycko w zakładce struktura organizacyjna.