W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczne zdarzenie na jeziorze w Wilkasach

03.07.2021

W dniu 03.07.2021r. o godzinie 17:57 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku otrzymał informację o osobie podjętej z wody w miejscowości Wilkasy.

Samochód ratownictwa wodnego

Pierwszy podmiot ratowniczy przybył na miejsce zdarzenia po 10 minutach od przyjęcia zgłoszenia i zastał na miejscu mężczyznę bez czynności życiowych, któremu pomocy udzielał zespół ratowników karetki wodnej MOPR.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wsparcia prowadzonej resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego czynności ratownicze zostały przerwane- mężczyzny nie udało się uratować.  Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze Policji.

Sezon wakacyjny dopiero się rozpoczął, a ilość osób korzystających z atrakcji Mazur każdego weekendu utrzymuję się na wysokim poziomie. Dlatego apelujemy o rozwagę i pokorę podczas korzystania z atrakcji regionu.

Opracował: st. kpt. Pupek Mateusz

Zdjęcia (1)