W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny wypadek w Sterławkach Małych

27.05.2021

O godzinie 8:29 27 maja 2021r. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku przyjął zgłoszenie o wypadku jaki miał miejsce w miejscowości Sterławki Małe.

Tragiczny wypadek w Sterławkach Małych

Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane niezbędne siły Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, które na miejscu zdarzenia zastały czołowe zderzenie samochodu ciężarowego i osobowego. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń natomiast 3 osoby podróżujące osobówką wymagały pomocy medycznej. Jako pierwsi uczestnikom zdarzenia pomocy udzielili ratownicy karetki transportowej, którzy przejeżdżali przez miejscowość. Po przybyciu jednostek ochrony przeciwpożarowej strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wsparli działania ZRM oraz zabezpieczyli płyny eksploatacyjne, które pod wpływem zderzenia wylały się na jezdnię. Przybyły  na miejsce lekarz stwierdził zgon jednej z osób podróżujących w samochodzie osobowym oraz zadecydował o potrzebie zadysponowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariusze Policji, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Opracował: st. kpt. Pupek Mateusz