W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

02.05.2021

Na zdjęciu widać całą zmianę służbową, która uczestniczy w podniesieniu flagi państwowej na maszt. Strażacy ustawieni są w dwuszeregu. Na wysokości masztu znajduje się samochód strażacki

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone od 2004 roku. Jego celem jest przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy o polskich symbolach narodowych, tradycjach patriotycznych oraz historii naszej ojczyzny. Świętując ten dzień należy przede wszystkim pamiętać, że flaga to narodowy symbol, do którego należy odnosić się z wyjątkowym szacunkiem.

2 maja o godzinie 8.00 podczas zmiany służbowej gnieźnieńscy strażacy uczcili ten dzień poprzez podniesienie flagi państwowej na maszt znajdujący się przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Zdjęcia (5)