W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Jaśle

04.05.2021

Na zdjęciu strażacy z KP PSP Jasło na apelu z okazji dnia strażaka

4 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.

Zbiórka rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu PSP w Jaśle przez dowódcę uroczystości – mł.bryg. Edwarda Gronka.

Odczytano listy z życzeniami od Marszałka Sejmu, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W dalszej części uroczystości odczytano wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych. Awanse z dniem 04.05.2021r. na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

- na stopień brygadiera: mł.bryg. Piotr Śmietana,

- na stopień starszego ogniomistrza: ogn. Mariusz Bara, ogn. Mirosław Grzesik, ogn. Łukasz Labut, ogn. Wojciech Turczyk,

- na stopień ogniomistrza: mł.ogn. Marek Gruszkoś, mł.ogn. Paweł Tokarz,

- na stopień sekcyjnego: st.str. Bartłomiej Doktór, st.str. Mateusz Kuciński, st.str. Tomasz Zając, st.str. Marek Zawisza.

Na koniec głos zabrał komendant powiatowy PSP w Jaśle bryg. Piotr Śmietana, który pogratulował wszystkim awansowanym funkcjonariuszom. Podziękował strażakom za codzienną trudną służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej oraz złożył życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Z powodu panującej pandemii koronawirusa w zbiórce wzięli udział tylko strażacy i pracownicy cywilni komendy pracujący w tym dniu. Cała uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Opracowanie: mł.bryg. Piotr Surmacz, KP PSP w Jaśle

Zdjęcia: bryg. Jan Szeląg, KP PSP w Jaśle

Zdjęcia (4)