W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar suszarni zboża w Ciesławiu

26.04.2021

Zdjęcie przedstawia pożar suszarni, widok z lotu ptaka. na dole stoi 5 wozów strażackich które uczestniczą w akcji gaśniczej.

26.04.2021 r. tuż po godzinie 05:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kamieniu Pomorskim wpłynęła informacja o pożarze suszarni zboża w zakładzie wytwórni pasz w Ciesławiu gm.Świerzno.Z informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało,że pali się obiekt suszarni wypełniony ziarnem,a ogień wydostaje się przez dach.Dyżurny SKKP natychmiast do zdarzenia zadysponował 2 zastępy GBARt i SHD-25(podnośnik) z JRG Kamień Pomorski,1 zastęp GBA z OSP Stuchowo,1 zastęp GBARt z OSP Mechowo,1 zastęp GBARt z OSP KSRG Świerzno oraz 1 zastęp GBARt z OSP KSRG Golczewo. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Kierujący Działaniami Ratowniczymi(KDR) przekazał informację do SKKP,że pożarem objęty jest silos suszarni wypełniony kukurydzą.Dostęp do wewnątrz obiektu jest utrudniony ze względu na infrastrukturę technologiczną wewnątrz suszarni,działania prowadzone będą z góry z wykorzystaniem SHD-25.Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,podaniu prądu wody z SHD-25 na palący się obiekt oraz dotarciu do wewnątrz suszarni wykonując dwa otwory przecinarką do stali i betonu ,co umożliwiło podanie skutecznych prądów gaśniczych na palącą się kukurydzę.

opracowanie: st.kpt.Michał Wiaderski KPPSP Kamień Pomorski

zdjęcia: kamienskieinfo