W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w budynku wielorodzinnym

17.04.2021

Na zdjęciu widać działania strażaków w porze nocnej. Dwóch strażaków przy pomocy strażackiej drabiny gasi pożar sadzy w kominie.

17.04.2021 roku tuż przed godziną 20:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kamieniu Pomorskim wpłynęła informacja o pożarze prawdopodobnie przewodu kominowego w budynku wielorodzinnym w Dziwnowie przy ul.Dziwnej. Dyżurny SKKP do działań w pierwszym rzucie zadysponował 1 zastęp GBARt z OSP KSRG Dziwnów oraz 1 zastęp GBA z Wojskowej Straży Pożarnej Dziwnów(WSP) .Po dotarciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi(KDR),potwierdził zdarzenie i przekazał,że pali się przewód kominowy,poprosił o zadysponowanie do zdarzenia podnośnika,ponieważ jest utrudniony dostęp do komina.Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował zastęp SHD-25 z JRG Kamień Pomorski.Po dotarciu zastępu PSP okazało się,że parametry techniczne SHD-25 nie pozwalają na przeprowadzenie skutecznych działań gaśniczych(ograniczone pole pracy),i konieczne jest zadysponowanie Samochodu Ciężkiego z Drabiną mechaniczną (SCD-37) z OSP KSRG Kołczewo,którego parametry techniczne pozwolą na przeprowadzenie skutecznej akcji gaśniczej na wysokości.Pożar ugaszono,w skutek zdarzenia nikt nie ucierpiał.

opracowanie: st.kpt.Michał Wiaderski KPPSP Kamień Pomorski

zdjęcia: archiwum OSP Kołczewo