W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Strażaka 2021

25.05.2021

25 maja 2021 w Komendzie Powiatowej PSP w Kluczborku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku Opolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu w Opolu st. bryg. Krzysztofowi Kędrykowi.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Kluczborku

Następnie Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku st. kpt. Mariusz Stępień przywitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Pani Poseł Voletta Porowska, dyrektor biura Wojewody Opolskiego Dariusz Sitko, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Paweł Kolczyk, ppłk Kajetan Zbączyniak dyrektor Zakładu Karnego w Kluczborku, płk. Dariusz Pawelec dowódca Jednostki Wojskowej w Szumiradzie, Artur Nowak członek zarządu Powiatu Kluczborskiego, Iwona Sobania Burmistrz Byczyny, Jan Leszek Wiącek Burmistrz Wołczyna, Roman Kamiński zastępca Burmistrza Kluczborka,  Krzysztof Lech Zastępca Wójta Lasowic Wielkich,  Franciszek Kiepura Nadleśniczy Nadleśnictwa Kluczbork,  dh. Lucjan Kędzia Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego ZOSP RP, dh. Łukasz Robakowski OSP Byczyna,  ks. Tomasz Józkowicz Kapelan Opolskich Strażaków.

Podczas przemówienia Komendant Powiatowy podziękował wszystkich członkom jednostek ochrony przeciwpożarowej za dyspozycyjność, odwagę, zaangażowanie i przede wszystkim za walkę z COVID-19. Ponadto serdeczne podziękowania złożono na ręce samorządów powiatu, które co rocznie przekazują środki finansowe na sprzęt dla kluczborskich strażaków. Dzięki ich wsparciu udało się w ubiegłym roku zakupić dwa nowe pojazdy do KP PSP w Kluczborku, oraz kolejne dwa do OSP w Byczynie i OSP w Biadaczu. Natomiast w roku 2021 uda się zakupić samochód ratowniczo-rozpoznawczy do JRG Kluczbork i średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Gierałcicach (gmina Wołczyn).

Podczas uroczystości nadano odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe:

  1. Brązową odznaką zasłużony dla ochrony przeciw pożarowej odznaczony został st. kpt. Łukasz Olejnik oraz asp. Karol Grzyb,
  2. Awans na pierwszy stopień oficerski otrzymał asp. Bartłomiej Gajewski,
  3. Awans na stopień aspiranta : mł.asp. Roman Stanossek i mł.asp Rafał Matysiok, awans na stopień st.asp. otrzymał asp. Sebastian Pielichowski,
  4. Awans na stopień sekcyjnego otrzymał st. str. Tomasz Janik i st.str. Dawid Adamek,
  5. Awans na stopień starszego strażaka otrzymali str. Michał Glanowski i str. Mateusz Żurak.


W trakcie uroczystości przekazano 3 nowe samochody które zostały zakupione w roku 2020 jednak ze względu na pandemię nie mogły zostać przekazane w roku ubiegłym. Ciągnik siodłowy DAF  dla JRG Kluczbork, Skodę Octavia dla KP PSP Kluczbork i średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Byczynie. Obdarowani nie zostali dłużni i na zakończenie uroczystości przekazano podziękowania dla ofiarodawców środków finansowych na zakup wspomnianych pojazdów.

Z uwagi na trwające obostrzenia obchody były ograniczone do 50 osób, tym samym nie mogli wziąć w nich udziału strażaccy emeryci i druhowie OSP w szerszym gronie, jak to bywało w latach poprzednich. Zapewniamy, że w momencie gdy pandemia ustanie przygotujemy spotkanie w szerszym gronie.

Dziękujemy Kluczbork112 za wykonanie profesjonalnych zdjęć z uroczystości.

Zdjęcia (10)