PREWENCJA SPOŁECZNA NA TERENIE CENTRUM SPORTÓW WONDYCH W BRDOWIE
23.06.2026
23 lipca 2026 r. w Centrum Sportów Wodnych w Brdowie odbyła się akcja prewencyjna w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Kolscy strażacy wspólnie z przedstawicielami Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole udzielili instruktażu prowadzenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Funkcjonariusze KP PSP w Kole zaprezentowali uczestnikom pikniku symulator zagrożeń pożarowych w domu oraz poprzez dyskusję uświadomili dzieci o zagrożeniach pożarowych w lasach jak również o tych które mogą napotkać w nadchodzących wakacjach i okresie letnim, a także omówiono zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Ponadto strażacy poruszyli tematykę Ochrony Cywilnej i Ochrony Ludności oraz zaprezentowali sprzęt związany z OCiOL.
Opracowanie: st. kpt. Marcin Chodkowski
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Koło