W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w KP PSP Kołobrzeg

02.05.2021

W dniu 2 maja 2021 r. z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbył się uroczysty apel w trakcie którego dokonano wciągnięcia flagi państwowej na maszt.

Trzech strażaków mocuje flagę państwowa do masztu, W oddali strażacy ustawieni w rzędzie wzdłuż bram garażowych

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto wprowadzone na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Jest obchodzone między świętami 1 maja (czyli Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).

Święto to ma propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Również w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu, w symboliczny sposób podczas porannej zmiany służby, kołobrzescy strażacy, przy dźwiękach Hymnu Mazurka Dąbrowskiego, dokonali uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt .

Zapraszamy do zapoznania się z miniprzewodnikiem "Biało-Czerwona", który został stworzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Materiały

Miniprzewodnik "Biało-czerwona"
miniprzewodnik​_bialo​_czerwona.pdf 45.19MB

Zdjęcia (4)