W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Groźny pożar mieszkania przy ul. Nowogródzkiej

14.02.2021

Dziewięć zastępów straży brało udział w gaszeniu groźnego pożaru do jakiego doszło około północy w dwupoziomowym mieszkaniu usytuowanym na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ul. Nowogródzkiej w Kołobrzegu.

Dach budynku mieszkalnego, widoczne płomienie wydobywające się z jednego z okien.

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru był wadliwie działający lub uszkodzony sprzęt AGD. W związku z powstałym zagrożeniem na czas prowadzonych działań ratowniczych mieszkańcy budynku zostali ewakuowani – łącznie około 25 osób. Zapewniono im schronienie w pobliskiej sali parafialnej i podstawionym autobusie komunikacji miejskiej. Na szczęście obyło się bez osób wymagających hospitalizacji. Jedynie cztery osoby zostały przebadane przez ZRM na miescu (w tym jedno dziecko), ale odmówiły one dalszych badań.  

W działaniach, trwających blisko 17 godzin, łącznie udział brało 58 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Ustronie Morskie, OSP Dygowo, OSP Gościno i OSP Korzystno. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych niewielkiej kontuzji nabawił się strażak z JRG, który z podejrzeniem uszkodzenia stawu skokowego został przewieziony przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. W działaniach uczestniczyły również służby wspomagające: ZRM, policja,  pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne.

Opracowanie:  Sławomir Stankiewicz
Zdjęcia:  www.e-kg.pl

Zdjęcia (4)