W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19

20.03.2021

Strażacy z terenu powiatu kołobrzeskiego rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19.

Pochyleni strażacy wrzucają ulotki do skrzynek na listy

Do komend miejskich i powiatowych w całym kraju zostało dostarczonych około 10 mln ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Równocześnie rozpoczął się proces ich kolportowania wśród mieszkańców małych miejscowości i wsi. Ulotki są rozwożone i dostarczane przez druhny oraz druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej ulotki są przez strażaków spersonalizowane poprzez wpisywanie do każdej z nich numerów telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Dostarczane materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z pozyskiwaniem informacji z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak można zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Zdjęcia (5)