W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poszukiwania kitesurfera na plaży w Sianożętach

01.05.2021

W sobotni wieczór służby ratunkowe, w tym stanowisko kierowania PSP w Kołobrzegu, otrzymały informację, że na plaży w Sianożętach morze „wyrzuciło” na brzeg deskę należącą najprawdopodobniej do kitesurfera.

Brzeg morza, na plaży stoją strażacy, obok przyczepa do przewozu łodzi, w oddali na morzu ponton z ratownikami

Ze zgłoszenia wynikało, iż w morzu mogły się topić nawet dwie osoby. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały służby ratowniczo-poszukiwawcze Brzegowej Stacji Ratowniczej z Kołobrzegu (SAR), Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Mielna oraz, jako służby wspomagające, strażacy ze sprzętem do ratownictwa wodnego z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie.

Po około 1,5 godzinnej akcji ratowniczo-poszukiwawczej, prowadzonej zarówno na akwenie morskim jak i na brzegu, okazało się, że poszukiwany kiteserfer został podjęty z wody przez swoich znajomych przy zejściu na plażę oddalonym kilkaset metrów od miejsca poszukiwań. Na szczęście nic mu się nie stało i nie wymagał pomocy medycznej. Nie potwierdzone zostały natomiast informacje o drugiej topiącej się osobie. W związku z powyższym działania poszukiwawcze zostały zakończone.

Opracowanie:  Sławomir Stankiewicz
Zdjęcia:  www.miastokolobrzeg.pl

Wideo

Zdjęcia (4)