W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar budynku wielorodzinnego w Drzonowie

18.04.2021

Około godziny 19:29 do stanowiska kierowania PSP w Kołobrzegu wpłynęła informacja o pożarze poddasza w budynku wielorodzinnym zlokalizowanym w m. Drzonowo (gm. Kołobrzeg).

Kłęby dymu wydobywające się z poddasza budynku mieszkalnego. Strażacy podający prądy gaśnicze z drabiny przenośnej.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg oraz OSP Stary Borek, OSP Drzonowo, OSP Sarbia, OSP Karcino i OSP Korzystno. Łącznie w działaniach udział brało 10 samochodów gaśniczych oraz 40 strażaków. W momencie przybycia pierwszych zastępów ratowniczych w budynku nie przebywały już żadne osoby – 13 mieszkańców ewakuowało się z budynku o własnych siłach przed przybyciem straży. Po wstępnym rozpoznaniu okazało się że żaden z mieszkańców nie wymaga pomocy medycznej W wyniku pożaru spaleniu uległo poddasze czterorodzinnego budynku mieszkalnego. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogła być nieszczelność przewodu kominowego.

Opracowanie:  Sławomir Stankiewicz
Zdjęcia:  www.e-kg.pl 

Wideo

Zdjęcia (4)