W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie ze służbą st. ogn. Andrzeja Koconia

26.02.2021

W dniu 26 lutego 2021 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyły się uroczystości związane z oficjalnym pożegnaniem st. ogn. Andrzeja Koconia, pełniącego służbę na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu, który z końcem lutego br. zakończył służbę i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Dwóch strażaków - komendant wręczający dokument strażakowi emerytowi

Uroczystą zbiórkę załogi, zgodnie ze strażacką tradycją choć w okrojonej obsadzie, poprzedził okolicznościowy szpaler, w skład którego weszli nieliczni pracownicy Komendy Powiatowej oraz Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu.

Dalsze uroczystości, ze względu na sytuację epidemiologiczną i panującą pandemię oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa pozostałym funkcjonariuszom i pracownikom komendy,  miały charakter bardzo kameralny.

Podczas uroczystego apelu Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski podziękował naszemu koledze za całokształt pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz jego zasługi zarówno dla JRG jak również Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, wysoką dyscyplinę i ofiarność podczas pełnionej służby st. ogn. Andrzej Kocoń był wielokrotnie wyróżniany.

Okolicznościowe spotkanie, z udziałem nielicznych strażaków i pracowników KP PSP w Kołobrzegu, było okazją zarówno do pożegnania jak i złożenia naszemu koledze wielu życzeń na "nową" drogę życia. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem - dla upamiętnienia tej chwili „świeżo upieczonemu” emerytowi wręczone zostały kwiaty oraz pamiątkowe gadżety i upominki, które wywołały u obdarowanego głębokie wzruszenie i niejedną „łezkę w oku”.

Panie Andrzeju dziękujemy za wieloletnią współpracę i życzymy wszystkiego najlepszego.

Opracowanie:  Sławomir Stankiewicz
Zdjęcia:  Archiwum KP PSP Kołobrzeg

Zdjęcia (4)