W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy dowożą seniorów na szczepienia przeciwko Covid-19

18.02.2021

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 strażacy w całym kraju dowożą seniorów do punktów szczepień, którzy z różnych względów nie mogą tam dotrzeć samodzielnie.

Czerwony samochód, na drzwiach napis "Straż" oraz numer 470Z91. Na słupie kartka ze strzałką i napisem "Do punktu szczepień"

Również strażacy w terenu powiatu kołobrzeskiego włączyli się w akcję transportu seniorów do punktów szczepień. Kołobrzescy strażacy udzielali na przykład takiej pomocy osobom starszym z terenu gminy Siemyśl. Podobne działania były realizowane również przez jednostki OSP na terenie gminy Gościno.

Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Przypominamy, że pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Opracowanie:  Sławomir Stankiewicz
Zdjęcia:  KP PSP Kołobrzeg oraz OSP Gościno

Zdjęcia (4)