W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bezpieczeństwo na obozach harcerskich w powiecie krośnieńskim

14.07.2021

Zdjęcie przedstawia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, przedstawiciela Nadleśnictwa Bytnica, Komendanta Obozu Harcerskiego „Struga” oraz harcerzy podczas kontroli w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2021”. Zdjęcie wykonane zostało na tle namiotów w Obozie Harcerskim „Struga”.

W dniach 14 i 16 lipca 2021 r. w ramach wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim dokonali wizytacji obozów harcerskich nad jeziorem Ciche w miejscowości Struga oraz nad jeziorem Gibiel w miejscowości Łochowice.

Wizytacje rozpoczęto od dokonania sprawdzenia łączność radiowej ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim, za pomocą wypożyczonego harcerzom radiotelefonu pracującego na specjalnie do tego przeznaczonym kanale. Następnie sprawdzono stan wyposażenia oraz sprawność podręcznego sprzętu gaśniczego będącego na wyposażeniu każdego z obozów.

W celu weryfikacji warunków i organizacji ewakuacji, na terenie obozów sprawdzona została procedura alarmowania całego stanu osobowego obozów, po czym omówione zostały przez funkcjonariuszy wskazówki, tak aby w chwili zagrożenia wszyscy mogli się bezpiecznie ewakuować do wyznaczonego miejsca.

Na zakończenie wszystkim obozowiczom przypomniano zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz zagrożeń jakie mogą wystąpić podczas ich wypoczynku.

Zdjęcia: podkom. Justyna Kulka – Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Zdjęcia (5)