W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar stogu siana w Łagowie, gm. Dąbie

27.04.2021

Zdjęcie przedstawia w całości objęty pożarem stóg siana, nad którym unosi się szary dym. Objęte pożarem baloty siana znajdują się na trawiastym podłożu, gdzie po prawej stronie zaobserwować można przebiegające ogrodzenie. Pożar ma miejsce w porze nocnej.

We wtorek 27 kwietnia 2021 r. w godzinach nocnych do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze stogu siana w miejscowości Łagów gm. Dąbie.

Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krośnie Odrzańskim oraz zastępy z jednostki OSP z Dąbia, Szczawna oraz Ciemnic. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził w wyniku rozpoznania, że pożarem objęty jest cały stóg siana o wymiarach 20m x 15m i wysokości 5m. Z uwagi na jego oddalenie od innych obiektów nie było dodatkowego zagrożenia w zakresie możliwości rozprzestrzeniania się pożaru.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz podaniu czterech prądów gaśniczych na palące się siano celem ugaszenia pożaru. W działaniach trwających ponad 5 godzin brało udział 19 strażaków i 6 zastępów z jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Opracowanie: mł. kpt. Piotr Gabrowski

Zdjęcia (1)