W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wzorowa postawa Strażaka z KP PSP w Krośnie Odrzańskim

18.04.2021

Na zdjęciu widać strażaka na tle pojazdu pożarniczego.

Pan asp. sztab. Krzysztof Kondratowicz udowodnił, że strażakiem jest się zawsze, nawet w dniu wolnym od służby. Dzięki jego natychmiastowej reakcji i profesjonalnie udzielonej kwalifikowanej pierwszej pomocy przyczynił się bezpośrednio do uratowania życia 3 letniego dziecka.

W dniu 18 kwietnia 2021 roku, około godziny 15:48 doszło do wypadku samochodu osobowego z udziałem dwóch osób poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 276 pomiędzy miejscowościami Skąpe i Radoszyn. Przebywając poza służbą, na miejsce zdarzenia najechał asp. sztab. Krzysztof Kondratowicz, który rozpoczął resuscytację dziecka, które wskutek zdarzenia utraciło funkcje życiowe. Jego działania kontynuowane były przez przybyłych na miejsce zdarzenia ratowników z JRG PSP Świebodzin. W wyniku podjętych działań ratowniczych dziewczynce przywrócono czynności życiowe.

Pan asp. sztab. Krzysztof Kondratowicz służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 21 lat temu. Obecnie pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej
Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim na stanowisku dowódcy zmiany.

Postawa naszego strażaka, jest wzorem do naśladowania dla innych.

Materiały

Odnośnik do strony internetowej KP PSP Świebodzin