W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar trawy i trzciny w Błoniu – 5 kwietnia 2025 roku

05.04.2025

Na zdjęciu widać trzech strażaków, którzy tłumicami gaszą palącą się łąkę. Widać ogień i unoszący się dym. Jest ciemno.

5 kwietnia 2025 roku o godz. 20.26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy i trzciny w miejscowości Błonie, gm. Łęczyca.

W wyniku zdarzenia nie stwierdzono osób poszkodowanych.

Działania straży pożarnej polegały na podaniu ośmiu prądów wody w natarciu, dogaszeniu palącej się suchej trawy i trzciny za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego oraz oświetleniu miejsca zdarzenia.

W interwencji trwającej 7 h 29 min. udział brało 11 zastępów straży pożarnej: 3 zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy, 6 zastępów OSP w KSRG (OSP Leźnica Mała, OSP Topola Królewska, OSP Góra Św. Małgorzaty, OSP Daszyna) oraz 2 zastępy OSP spoza KSRG (OSP Sławęcin, OSP Siedlec), łącznie 47 strażaków.

 

Opracowanie: st. asp. Grzegorz Sobiński, KP PSP w Łęczycy

Zdjęcia: KP PSP w Łęczycy

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}