W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mikołowscy strażacy pomagają w akcji szczepień przeciwko COVID-19

25.03.2021

Opis zostanie dodany niebawem

W ramach Narodowego Programu Szczepień do naszej komendy dostarczono 8 tysięcy ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19, które przekazaliśmy do samorządów i jednostek ochotniczych straży pożarnych. Druhny i druhowie rozpoczęli kolportowanie ulotek do mieszkańców gmin naszego powiatu. Wcześniej strażacy spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.
 

opracowanie: KP PSP w Mikołowie na podstawie materiałów KG PSP
zdjęcia: KP PSP Mikołów oraz jednostki OSP powiatu mikołowskiego

Zdjęcia (4)