W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste podniesienie flagi

02.05.2021

Opis zostanie dodany niebawem

Co roku gromadziliśmy się, aby uroczyście podnieć naszą flagę narodową na maszt przy dźwiękach Hymnu Państwowego Rzeczpospolitej Polskiej. Ten rok, jak i poprzedni pod wieloma względami, jest inny. Z uwagi na panującą w Polsce pandemię koronawirusa, świętowanie naszych barw narodowych miało już w zeszłym roku odmienny charakter. Nie było uroczystego apelu oraz tradycyjnego spotkania załogi z komendantem. Jednak flaga państwowa to wyjątkowy symbol, który napawa dumą i daje siłę do realizacji obowiązków służbowych, zwłaszcza w tym  trudnym okresie epidemii. Strażacy
z mikołowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w skromny, symboliczny sposób, podczas zmiany służby w jednostce oddali cześć „biało-czerwonej”. Z zachowaniem reżimów sanitarnych oraz z honorami podniesiono Flagę Rzeczypospolitej Polskiej na maszt.

Zdjęcia (3)