W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Hydrant upamiętniający rocznicę 140-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie

23.04.2021

Hydrant upamiętniający rocznicę 140-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie

W dniu 23 kwietnia 2021 r. odbył się montaż ozdobnego hydrantu przeciwpożarowego przy zbiegu ulic Żeromskiego i 3 Maja. Hydrant ten ma upamiętniać rocznicę 140-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie.

Wybór miejsca, gdzie znajdował się będzie ów hydrant nie jest przypadkowy, ponieważ przy zbiegu wyżej wymienionych ulic, w budynku, w którym obecnie znajduje się Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie przez 100 lat miała siedzibę obchodząca jubileusz Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie.

Przy hydrancie, w chodniku, zostanie zainstalowana także płyta upamiętniająca obchody rocznicowe
z informacją o dawnej siedzibie jednostki. Informacja ta adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży, które nie pamiętają czasów, kiedy to Straż Pożarna w Mławie stacjonowała w wyżej wymienionym budynku. U pozostałych zaś osób obudzi wspomnienia.

Hydrant ma charakter ozdobny, jest stylizowany na zabytkowy i opatrzony herbem miasta Mława. Nie mniej jednak jest w pełni sprawnym hydrantem przeciwpożarowym, który może być użyty podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Uroczyste odsłonięcie hydrantu nastąpi podczas obchodów jubileuszowych.

 

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Mława

Zdjęcia (3)