W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻAR SAMOCHODU OSOBOWEGO W OCIESZYNIE

11.04.2021

W dniu 11 kwietnia 2021 r. o godzinie 19:14 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Ocieszyn.

Pożar samochodu w Ocieszynie

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na poboczu drogi pali się samochód osobowy marki Jaguar. Kierujący pojazdem opuścił pojazd przed przybyciem JOP i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Przed przybyciem Straży Pożarnej właściciel pojazdu podjął nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru przy pomocy gaśnic.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pojazdu przy  użyciu dwóch prądów piany ciężkiej w natarciu, odłączeniu akumulatora w pojeździe (w celu uzyskania dostępu do akumulatora użyto sprzętu hydraulicznego) oraz sprawdzeniu temperatury pojazdu kamerą termowizyjną – brak zagrożenia.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 3 zastępy w sile 13 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki

Zdjęcia (3)