W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

WYPADEK SAMOCHODU OSOBOWEGO W CHRUSTOWIE NA DW 187

30.04.2021

W dniu 30 kwietnia 2021 r. o godzinie 14:48 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki NISSAN JUKE w miejscowości Chrustowo na drodze wojewódzkiej nr 187.

Wypadek w Chrustowie

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego, w którym podróżowała 1 osoba. Z niewyjaśnionych przyczyń samochód obobowy uderzył w bariery energochłonne i zjechał na pobocze drogi. Mężczyzna kierujący pojazdem nie był uwięziony, ale pozostawał w pojeździe i wymagał udzielenia pomocy medycznej. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Obornikach. Na czas prowadzonych działań ruch DW 187 odbywał się wahadłowo. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, stabilizacja kręgosłupa odcinka szyjnego i ułożenie na desce ortopedycznej), pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki, odłączeniu akumulatora oraz usunięciu elementów karoserii z jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 3 zastępy w sile 11 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki

Zdjęcia (2)