W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

SOBÓTKA – WYPADEK DROGOWY

25.04.2021

W niedzielę 25 kwietnia 2021 roku kilkanaście minut po godzinie 13-tej Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 11 w miejscowości Sobótka.

SOBÓTKA – WYPADEK DROGOWY

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP z KSRG. Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych na prostym odcinku drogi. W wyniku zderzenia jedno z aut znajdowało się na drodze blokując pas ruchu, natomiast drugie auto znajdowało się w rowie. Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że w zdarzeniu brały udział cztery osoby.  Strażacy-ratownicy udzielili osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na czas prowadzenia działań droga krajowa DK11 była całkowicie zablokowana. Dalsze działania polegały na odłączeniu przewodów akumulatorów w pojazdach i po zakończeniu przeprowadzonych czynnościach przez policję usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni.  Działania na miejscu zdarzenia trwały ok. 3 godzin.

W działaniach trwających 3 godziny udział brały 4 zastępy straży pożarnej, z tego dwa z JRG PSP  Ostrów Wielkopolski oraz dwa z OSP Sobótka będącej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Tekst: kpt. CHMIELECKI Tomasz
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wielkopolski

Zdjęcia (2)