STRAŻAK Z OSTROWA PODBIJA AMERYKĘ (aktualizacja 17.10.2022)

15.10.2022

Strażak z Powiatu Ostrowskiego i funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim wygrywa zawody w USA i zostaje MISTRZEM ŚWIATA.

Podium zawodników po zawodach

W dniach 10-13 października 2022 r. w miejscowości Sandy w stanie Utah strażak z naszej Jednostki, funkcjonariusz KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim – mł. kpt. Adam Spychała stanął do walki o Mistrzostwo Świata Firefighter Combat Challenge. Spośród 450 zawodników nasz strażak osiągnął następujące wyniki w eliminacjach i awansował do finału w następujących kategoriach:
- indywidualnie 1:18.63,
- tandem z Rafałem Bereza 1:08.49,
- sztafeta Scantex Team Poland 1:08.83.

W dniu 14 października odbyły się starty finałowe, gdzie Adam poprawił swój wynik z eliminacji i z czasem 1:16.20 został Mistrzem Świata i jako pierwszy Polak stanął na podium Mistrzostw Świata FCC w kategorii indywidualnej OPEN.

Wsparcie przy organizacji wyjazdu okazali m.in:
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – gen. brygadier Andrzej Bartkowiak
Wielkopolski Komendant Wojewódzki – nadbryg. Dariusz Matczak,
Starosta Ostrowski – Pan Paweł Rajski,
Firma Mobilne i Modułowe Pracownie Diagnostyki JMP MEDICAL reprezentowana przez Pana Michała Pigłasa

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wyjazdu i spełnienia marzeń Adama, a jemu samemu gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej wiadomości można uzyskać pod poniższym linkiem.

AKTUALIZACJA
Do Tytułu Mistrza Świata, w kolejnych dniach startów Adam dołożył:
V-CE MISTRZOSTWO ŚWIATA w kategorii TANDEM z Rafałem Bereza.
oraz
TRZECIE MIEJSCE w klasyfikacji sztafet.

Wszystkim, startującym serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów na arenie międzynaro-dowej.

Tekst: kpt. Tomasz Chmielecki
Zdjęcia: mł.kpt. Adam Spychała