STRAŻAK Z OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO MŁ. KPT. ADAM SPYCHAŁA MISTRZEM POLSKI

24.07.2022

Dnia 24.07.2022 w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski Toughest Firefighter Challenge gdzie do zmagań stanęło 108 zawodników z kraju, w tym trzech ostrowskich strażaków.

Adam na najwyższym stopniu podium wznosi puchar. Obok na innych miejscach stoi dwóch strażaków, a obok nich organizatorzy zawodów. W tle wieża TFC.

Komendę Powiatową PSP w Ostrowie Wielkopolskim w kategorii indywidualnej reprezentowali mł. kpt Adam Spychała pokonując tor najszybciej i zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski z wynikiem 1:17.67, sukces odniósł również sekc. Mateusz Delinger, który stanął na podium i uzyskał trzeci wynik z czasem 1:26.64, po dłuższej przerwie udział w zawodach wziął sekc. Krystian Sikora, który z czasem 1:32.64 uplasował się na 10 miejscu.

Nie były to jednak jedyne sukcesy Adama Spychały pierwsze miejsce i złoty medal zdobył również w startach w tandemie męskim i w drużynie, natomiast w tandemie mieszanym zdobył srebro.
Wyniki osiągane przez strażaków z Ostrowa z Adamem na czele nie tylko na arenie krajowej ale również międzynarodowej pokazują jak wysoki poziom sportowy reprezentują ostrowscy strażacy.

Adam Spychała jednak nie zamierza spoczywać na laurach i po zdobytym w tym roku Mistrzostwie Europy oraz Mistrzostwie Polski kolejny cel to Mistrzostwo Świata, trzymamy kciuki i życzymy osiągniecia zamierzonego celu.

Tekst: bryg. Roman Matecki
Zdjęcia: mł. kpt. Adam Spychała