W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

02.05.2021

W niedzielę 2 maja 2021 roku, o godzinie 8.00, z okazji „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim podczas zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt.

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI DNIA FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim bryg. Romanowi Mateckiemu meldunku przez dowódcę uroczystości st. kpt. Krzysztofa Drabika. Następnie poczet flagowy dokonał uroczystego podniesienia flagi na maszt. W dalszej części uroczystości Zastępca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Roman Matecki w krótkim wystąpieniu przedstawił historię flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz nawiązał do dnia 2 maja, który w 2004 roku ustawą Sejmu RP został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczysty apel zakończył się złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystości.

Opracowanie: mł. kpt. WALCZAK Tomasz 
Zdjęcia: st. sekc. MACIUSZCZAK Tomasz

Zdjęcia (5)